Projekt sierpniowy: notes

Notesów u mnie w bród, do wyboru do koloru. Ten aktualny zaczął się rozpadać i mocno się zabałaganił. Coraz trudniej mi w nim coś znaleźć. Dlatego też jest to doskonały moment na nowy notes. Tym razem nawet dwa, a może dojdzie jeszcze trzeci. 

Pierwszy, ten większy, będzie dziennikiem. Wiem, że tutaj pisałam, że nie prowadzę pamiętnika, ale trochę się od tego czasu zmieniło. Co prawda nadal nie prowadzę pamiętnika sensu stricte, ale mam zamiar właśnie teraz zacząć. Zauważyłam, że spisywanie wszystkiego co się dzieje bardzo mi pomaga oczyścić głowę.

Drugi, zielony, będzie do zapisywania pomysłów. Na teksty, na posty, podsłuchanych rozmów, cytatów, fajnych określeń. Sami rozumiecie, wszystkiego tego, co przyda mi się w pisaniu i tłumaczeniu.

Oprócz tego mam oczywiście kalendarz. Tylko tam będę, od teraz, zapisywać listy spraw „do zrobienia” i inne bieżące problemy do rozwiązania.

Myślę jeszcze nad notesem, który Susannah Conway nazywa „Kreatywnym dziennikiem marzeń”. Prawda, że pięknie? To byłby notes bardziej wizualny. Wklejałabym do niego obrazki, z czasopism na przykład, które wizualizują to, co chcę osiągnąć. Gdzie chcę być w przyszłości. Wiem, wiem, teraz jest do tego Pinterest, ale ja jestem trochę staroświecka i lubię papier.

Reklamy

One thought on “Projekt sierpniowy: notes

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s