Nowe, stare

kaboompics.com_Office Space_ Woman writing

Zdjęcie: kaboompics.com

Końcówka roku była dziwna, melancholijna i zamyślona. Lekko oderwana od rzeczywistości. Od powrotu ze zjazdu, 14 grudnia, nie napisałam ani jednego słowa. Chciałam, ale mi nie wychodziło. Nie wiem ile razy pochylałam się nad klawiaturą lub pustą kartką. 

Nie wiem co mnie wpędziło w ten stan, ale bardzo temu czemuś dziękuję. To zamyślenie, zaglądanie w siebie bardzo mi pomogło. Teraz już wiem, bez najmniejszych wątpliwości, gdzie chcę być i co chcę robić. I wiem, że nabrałam siły do walki o siebie i swoje plany.

Zeszłej nocy śniło mi się, że piszę. Śniły mi się całe akapity. Szkoda, że nie mogłam ich przez sen zapisać. Śniła mi się Ewa Madeyska, od której uczę się pisania prozy. Śniły mi się rozmowy o pisaniu, słowa, zdania, teksty. I w tym śnie byłam szczęśliwa, lekka, pozbawiona obaw.

Przeczytałam dzisiaj u Kamili, na Instagramie, że pierwszy sen jest przepowiednią na cały rok. Niech się ziści!

Reklamy

14 thoughts on “Nowe, stare

  1. Moj byl taki, ze weszlam na wielka gore, ktora stala na drodze do lepszego mi swiata. Ktos tam u gory wierzyl we mnie, ktos na dole mnie troche podsadzil i udalo sie! Obudzilam sie szczesliwa. I dumna’ Czyzby przepowiednia?;)
    I pisz, pisz, bo ja chce czytac:)

    Polubienie

  2. Niemoc twórcza jest najgorsza, czasem trzeba z nią walczyć, ostatecznie najlepiej po prostu przeczekać (o ile to możliwe). Fajnie, że ci przeszło. Oby sen był pozytywną przepowiednią na nadchodzący rok. Wszystkiego dobrego!

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s