Inspiracje – motywacje

kaboompics.com_Think Positive Poster

Zdjęcie: kaboompics.com

Ostatnie tygodnie obfitowały w rozmowy o przyszłości, o tym czego oboje chcemy od życia. Rozmawialiśmy długo i dużo. Były łzy i dużo śmiechu, był strach i poczucie szczęścia, było wszystko to, czego potrzebowaliśmy. A co najważniejsze, byliśmy w tym wszystkim my, razem, zawsze razem. 

W naszych głowach dużo się ostatnio dzieje, stąd te rozmowy. Ja już kilka lat temu zdecydowałam o zmianie drogi. Ciągle jednak mam wrażenie, że jestem na jej początku, że jeszcze nie postawiłam żadnego kroku. To bzdura, oczywiście, ale nie zmienia to faktu, że ciągle jeszcze nie skoczyłam na głęboką wodę.

Nasze rozmowy odbijały się w mojej głowie echem: „Czego tak naprawdę chcę?”, „Gdzie chcę być za 2 lata?”, „Do czego wyrywa się moje serce?”, i wiele innych pytań. Myślałam nad tym wszystkim ostatnimi dniami, bo niby wiem czego chcę, ale nie wiem od czego zacząć. Który krok postawić jako pierwszy? Który jest dla mnie w tej chwili najważniejszy?

I właśnie wtedy, po raz kolejny, z odpowiedzią przyszła Agnieszka Maciąg. W marcowej Urodzie Życia jest z nią wywiad, a tam:

To bezcenne, że mogłam poznać ludzi, którzy żyją w sposób, jaki mi się podoba. To także otwierało we mnie kolejne klapki, pokazywało, że to jest możliwe.
Nie jestem osobą, która zazdrości, jestem osobą, która się inspiruje. Jeżeli ktoś napisał książkę, a ja czuję ukłucie w sercu, to jest to dla mnie znak, że ja też muszę zabrać się do pracy. Jeżeli ktoś ma coś, do czego moje serce się wyrywa, to znaczy, że to jest moja potrzeba, ale też mój potencjał. Skoro to jest moja potrzeba, to jest to też moja możliwość.

I to jest właśnie to. A w połączeniu z moim nowym mottem, może zdziałać cuda.

Reklamy

8 uwag do wpisu “Inspiracje – motywacje

  1. Aniu, dzis wieczorem Ola z bloga Pani Swego Czasu robi webinar o tym jak nie odwlekac. Mam wrazenie, ze taki webinar to na obecnym etapie cos co mogloby cie zmotywowac do dzialan. Ja tez bede go ogladac:)

    Polubione przez 2 ludzi

  2. Bardzo ładnie napisane o tym braku zazdrości. Ja zauważyłam, że wiele się we mnie zmieniło, od kiedy myśl „ojej, a ja tak nie umiem/nie mam/” zastąpiłam myślą „o rety więc da się, więc można!”. Wprawdzie nie jestem jednak tak optymistyczna jak ta pani i wiem, że jest często rozdźwięk między potrzebami a możliwościami, ale twórcze podejście do „zazdrości” polecam każdemu.

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s